Penzion Beskyd Penzion Beskyd Penzion Beskyd Penzion Beskyd Penzion Beskyd Penzion Beskyd Penzion Beskyd Penzion Beskyd

Aktivity v okolí

Penzion BESKYD

se nachází na Dolní Bečvě pod horou Radhošť v malebném prostředí Moravskoslezských Beskyd. Okolí penzionu nabízí pestré sportovní vyžití v zimě i v létě,  je protkáno sítí běžeckých tratí a lyžařských sjezdovek s lanovkami. Milovníky pěší turistiky potěší množství značených turistických cest, z nichž nejznámější vedou na PustevnyRadhošť či na Soláň. Nedaleký Rožnov p. R. láká návštěvníky především Valašským muzeem v přírodě a mnohými kulturními akcemi.

Umístění: V krásném, příjemném a klidném prostředí v zahradě u horského potoka s přímým výhledem na Radhošť.

Sportovní a kulturní vyžití

V zimě: běžecké tratě, lyžařské sjezdovky (Pustevny, Radhošť, Horní Bečva, Soláň, Bílá aj.), zimní stadión, krytý bazén s tobogánem, sauna, kuželna a  krytá tenisová hala v Rožnově p. R. (3,5 km).

V létě: (jaro, podzim): cykloturistika, nová cyklostezka Bečva (vede nedaleko od penzionu),  turistické výlety do okolí - Pustevny, Radhošť, Martiňák, Soláň, Třeštík, tenisové kurty (700 m od penzionu), dětské hřiště s atrakcemi – houpačky, průlezky, skluzavky, minigolf  … u fotbalového stadionu na Dolní Bečvě (cca 1,2 km), koupaliště Hutisko-Solanec, přehrada na Horní Bečvě (8 km),  koupaliště se studenou nebo ohřívanou vodou s velkým množstvím vodních atrakcí v Rožnově p. R. (2,5 km),  krytý bazén s tobogánem a sauna v Rožnově p. R. (3,5 km), aquapark Frenštát pod Radhoštěm (15 km), aquapark Olešná Frýdek-Místek  (45 km), kuželna v Rožnově p.R., Golf. (golfové 9 jamkové hřiště 2 km), squash, Gibon park (www.gibon-park.cz), Tarzanie-horský lanový park (15 km), jízdárna v Rožnově p.R.

Výlety do okolí

Valašské muzeum v přírodě - Skanzen Rožnov pod Radhoštěm (Dřevěné městečko, Valašská dědina a Mlýnská dolina), Rožnovské pivní lázně, skokanské můstky ve Frenštátě p. R., automobilové muzeum Tatra Kopřivnicezřícenina hradu Hukvaldy, muzeum Leoše Janáčka, Štramberk (Štramberská trúba), Teplice nad Bečvou – lázně, Zbrašovská jeskyně, Hranická propast, Helfštýn – zřícenina hradu, Lešná – ZOO, hornické muzeum Ostrava – Landek.

Kulturní vyžití: kulturní akce v areálu Valašského muzea v průběhu celého roku. Kino.